Baskılı balon üretiminde kullanılan teknik serigrafi sistemidir. Belirli alanlara göre özel olarak hazırlanmış kalıplar kullanılır. Esneklik değerlerine göre özel olarak yapılmış olan ve deforme olmayan balon baskı boyaları ile şişirilmiş balon üzerine uygulama gerçekleştirilir.

Balon Baskısı yaparken hatalı olan balonlar ve baskı basıncının etkisiyle baskısı tamamlanmayan ve hatta sorunlar teşkil eden balonlar ayrılır. Bu durumdan dolayı paketlenmiş olan ve size gönderilmeye hazırlanan balonlar içerisinde patlak balon çıkması en minimize edilmiş hale getirilir. Balon Baskı alanının aktif bir şekilde kullanılması ve kaliteli ürün sunulması için balon olabildiğine şişirilir ve 12″ Dekorasyon Balonları için 19*19 – 20*20 – 21-21 cm’lik oval bir baskı alanı oluşturulur.

Deforme olmayan boyaların kullanıma firmamız özen göstermektedir ve yapılan baskı çalışmaları kalite kontrolden geçirilmektedir.

Saatteki üretim sayısı hatta dolaşıma giren balon sayısını ifade eder. Hatta giren boya hatalarının ve patlayan balonların ayrılması gibi nedenlerden gerçek baskı sayıları, makinede dolaşıma giren sayılardan farklı olur.

Komplike baskılarda hatalı ürün sayısı daha fazla olabileceğinden döngüye giren miktar ile aradaki fark daha da açılacaktır. Bu sebeplerle hareketli, esnek ve aldığı her baskı darbesiyle şekli değişen balonlar için maksimum renk sayısı 4’tür. Kaliteli baskılı balon sunmak ve kaymaları minimize etmek için optimum sayıdır.

Balon üretim Hattımızda çeşitli boyut ve renklerde yapılan üretim 7 gün/ 24 saat esasına göredir. Balon baskı hattında her ne kadar aynı şart geçerli olmasa da firmamız baskılı balon üretim hattında da 7/24 esasına göre çalışır. Bu durum aldığımız işleri hızlı ve programlı şekilde karşılamamıza olanak tanır. Alınan siparişler belirtilen teslim saatinde tamamlanabilmesi için programlanır. Sipariş aşamasında, baskılı balon üretiminin hangi makine ya da makinelerde yapılacağı, ne zaman başlanacağı ve ne zaman tamamlanacağı planlanmış olur. Üretimden pazarlamaya tüm birimlerin koordinasyonu süreci hakim şekilde yönetmemize olanak tanır.

Yapılacak açılış ya da organizasyonlara özel baskılı balon üretimi yaptırmak isteyen firmaların talepleri çoğunlukla ani gelişmekte ve ürünü hızlı bir şekilde tedarik etmek istemektedirler. Firmamız, tesisinde balon üretim ve balon baskı hattında 7/24 esasına göre çalıştığından dolayı taleplere çok hızlı yanıt verebilmektedir.

Kaynak : www.baskilibalonfiyatlari.org