Balon Üretiminde Kullanılan Lateks, kauçuk ağacından elde edilmektedir, beyaz renkteki sıvıdır. Bir çok üründe kullanılan Lateks Balon Üretiminde de kullanılmaktadır. Balon Üretiminde kullanılan lateks maddesine bir çok formül eklenerek balon üretimi yapılmaktadır, balon renklerini ise toz pigmentler oluşturmaktadır.

Balon üretiminde prensip olarak %40’ı sıvı oranına sahip olan karışımın pişirilip katı bir hale getirilmesidir, Üretim makeinlerine takılan personel yada farklı malzemelerden kalıplar ile lateks, balon şeklini almaktadır. Üretim Hattındaki belli karışımlara sırayla bandırılma sistemiyle yapılan işlemler ile balonlar üretilir. Dayanaklılık, esneklik ve diğer olması gereken tüm aşamalar en iyi şekilde analiz ve özenli bir şekilde yapılır. Karışım içerisinde kullanılan bir maddenin %’lik diliminde bile fark olmasında balonun kalitesi değişiklik göstermektedir.

Firmamız yapmış olduğu AR-GE çalışmalarıyla almış olduğu geri bildirimler doğrultusunda üretim hattında tam yuvarlak, opak, canlı tonlar ve sert olacak şekilde formüller elde ederek üretim hattını şekillendirmiştir. Böylelikle yapılan balon süsleme ve dekorasyon balon çalışmaları ile daha düzgün ve simetrik bir şekil almaktadır.
Ucuz Baskılı BalonFirmamızın balon üretim hattında bir çok ürün ve renk üretilmektedir, genellikle pastel renklerden beyaz, kırmızı, sarı, koyu mavi, açık mavi, yeşil, lila, turkuaz, lacivert, turuncu, pembe renklerinde balon üretimi yapılmaktadır.

Türkiye’de Sayılı olarak balon üreticisi vardır. Birçok sektörde olduğu gibi, birim zamanda alınan üretim miktarının yüksek olması işletmenin sürdürülebilirliği için önemli; ancak lateks ürün gruplarında, özellikle kaliteli ve dayanıklı olması gereken bir ürün olan balonlarda, üretimi hızlandırmak belli bir limit dahilindedir.Her makinenin her formülasyona uygun olmadığı gerçekliliği de göz önüne alındığında sistemde özel projenin kullanılması kaçınılmazdır. Bu sebeplerle firmamızın kullandığı balon üretim makinelerini, oluşturduğu mühendis ve teknisyen ekibiyle kendisi geliştirir. Lateksin işlenme prensiplerine uygun şekilde verimli ve standart üretim sağlayacak teknolojileri hiçbir kurum ya da kuruluştan destek almaksızın geliştirilir, sektördeki tüm bilgi birikimini aktif kullanır.

Üretimi yapılan balonlar baskılı ve baskısız olarak satışa sunulur. Açılışlarda, organizasyonlarda, süsleme amaçlı kullanılan ve zincir balon süsleme yapımında kullanılan baskısız dekorasyon balonları 4,0 -4,2 gr olarak üretilir. İç mekan olarak satışa sunulan baskısız balonlar 3,2-3,3 gr ağırlığındadır ve sıcak olmayan havalar ile kış kullanımına uygundur. Logo baskılı ve hazır baskılı balonlar için yine 3,2 -3,3 gr ağırlığında farklı hatta balon üretilir ve sadece balon baskı hattımız için kullanılır.